DSC 0058 1 1

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΙΤΣΑΣ

Αγαπητοί γονείς,

Σύμφωνα με το άρθρο 11 του καταστατικού μας, καλούμε Τακτική Γενική Συνέλευση του Συλλόγου μας, την Παρασκευή 29 Οκτωβρίου 2021, και ώρα 17:00 το απόγευμα, στο Γυμνάσιο Γραμμενίτσας , με πρώτο θέμα :

«Εκλογές για την ανάδειξη νέου Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Γραμμενίτσας».

ΟΛΟΙ οι γονείς έχουν δικαίωμα να δηλώσουν υποψηφιότητα για την εκλογή τους στο Δ.Σ. του Συλλόγου μας, στην εκκίνηση της Γενικής Συνέλευσης. Πρέπει να σημειώσουμε ότι κάθε νέα σχολική χρονιά υπάρχουν προβλήματα που αγγίζουν την σχολική καθημερινότητα των παιδιών μας και για τον λόγο αυτό είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ η συμμετοχή & η συνεργασία ΟΛΩΝ των γονέων. Μετά το πέρας των εκλογών, το σώμα της Γενικής Συνέλευσης θα πρέπει να αποφασίσει, εάν θα συνεχιστεί η Συνέλευση, με την κάτωθι ημερήσια διάταξη, ή εάν θα πρέπει να γίνει νέα Γενική Συνέλευση των μελών, για να συζητηθούν τα κάτωθι :

1. Απολογισμός πεπραγμένων θητείας Δ.Σ. συλλόγου.

2. Συζήτηση και έγκριση ισολογισμού σχολικής χρονιάς 2019-2020 (λόγω covid 19 δεν εγκρίθηκε).

3. Συζήτηση και έγκριση προϋπολογισμού σχολικής χρονιάς 2021-2022.

4. Ενημέρωση και συζήτηση για την εκπλήρωση των ταμειακών υποχρεώσεων των γονέων.

5. Ενημέρωση και συζήτηση για νέες δράσεις που μπορεί να υποστηρίξει ο Σύλλογός μας φέτος.

Για την επίτευξη νόμιμης απαρτίας απαιτούνται είκοσι επτά (27) γονείς.

Η μέτρηση για την επίτευξη της απαρτίας θα γίνει το πολύ 15 λεπτά μετά τις 17:00 το απόγευμα, για τον λόγο αυτό οι γονείς θα πρέπει να προσέλθουν από την αρχή της Γενικής Συνέλευσης.

Σε περίπτωση μη απαρτίας η συνέλευση θα πραγματοποιηθεί χωρίς νέα ενημέρωση την επόμενη εβδομάδα Παρασκευή 5/11/2021 στις 17:00.

Λόγω των έκτακτων και σοβαρών συνθηκών που έχουν δημιουργηθεί εξαιτίας της πανδημίας Covid 19, η συνέλευση θα πραγματοποιηθεί στον προαύλιο χώρο του γυμνασίου μας. Αν οι καιρικές συνθήκες δεν το επιτρέψουν, η Γ.Σ. θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων με όλα τα μέτρα ασφαλείας για τον covid 19. Η συμμετοχή & συνεργασία σας είναι απαραίτητη για τη βελτίωση της εκπαίδευσης των παιδιών μας.

Για οποιοδήποτε πρόβλημα μπορείτε να επικοινωνείτε με την Σκούρα Λουϊζα στο 697- 4482290.

ΕΚ’ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ Δ.Σ.

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ